חגים ומועדים

כשהרבי מליובאוויטש ביקש לומר דרשה כמו באמריקה

חלפו שנים ובנט זכה להיות טופח על מנת להטפיח ולקרב גם את אשתו לחיים יהודיים. היא באה מסביבה 'חילונית' מאוד וסירבה לכל הצעה להתחזק. כשהם עברו לחמש שנים לניו יורק עבור ניהול חברת ההיי-טק שלו, "סאיוטה", בנט חשב שאולי שם תיראה הדת פחות מלחיצה. הם צעדו ברחוב במנהטן וראו שלט קטן עם כיתוב באנגלית: "התעייפת מלשחק כדור-עף? בוא למניין המתחילים". הם נכנסו לתוך בית ספר מקומי ומצאו אדם חייכן המדריך שבעה אנשים איך להתפלל. בנט סבר כי האיש החייכן הוא מורה שמחפש השלמת הכנסה בשבת. אך מהרה התברר כי האיש הצנוע נקרא "גורג' ראהר" והוא התורם הכי גדול של חב"ד בעולם. הגברת בנט התחברה לגמרי לסגנון – והתהליך הארוך שהחל עם הציצית בגיל שלוש שנים, הקים עוד משפחה יהודית.  
0

ראש השנה ● כיצד אפשר להפוך את העבר ?

הרב שניאור אשכנזי ראש השנה תשע"ה
ימי תשובה: איך הופכים זדונות לזכויות ומקבלים עליהם שכר טוב? כיצד אפשר להפוך את העבר? והאם איש ציבור שסרח ושב בתשובה, יכול לחזור לתפקידו? 

0

ראש השנה ● תקיעת שופר המצווה החשובה

הרב שניאור אשכנזי ראש השנה תשע"ד 
תקיעת שופר המצווה החשובה
המצווה העיקרית בראש השנה היא תקיעת שופר
איך זה בדיוק? מהי המצווה הזו?

 

0

הקהל - סוכות ● הקהל: הפשט, העומק והמסר

אחת לשבע שנים זה קורה: מה היה הצורך בהבאת הילדים להקהל? האם כל אחד חייב לכתוב לעצמו ספר תורה? ואיך מגייסים את כל כוחות הנפש לעבודת ה' ? הרב שניאור אשכנזי הקהל - חג סוכות הקהל: הפשט, העומק והמסר מלא ההשראה .

 

0

הריקודים המרוממים - שמחת תורה - טובי והבה

ההריקודים המרוממים - שמחת תורה - טובי והבה
הרב טובי והבה, שדרן רדיו בעבר, ומרצה מבוקש 
בנושאי יהדות והפצת המעיינות,
בסדרת הרצאות בנושאים מגוונים.
צפיה מהנה!

0

חנוכה - אם לא דיברנו על זה, לא דיברנו על חנוכה

התמיהה היא פשוטה: למה שמונה? מדוע נקבע חנוכה להיות המועד הארוך ביותר בשנה עם שמונה ימים? הרי נס השמן היה רק שבעה ימים? שהרי ביום הראשון היה להם מספיק שמן טבעי כדי להדליק את המנורה ובו לא התחולל כל נס. הנס התחיל רק למחרת, כאשר גילו שהשמן לא כלה ומספיק לעוד יום. ואם כן, היינו צריכים לחגוג רק שבעה ימים (כמו פסח וסוכות)?
0

פורים - הסיפור האמיתי איך חוגגים את חג הפורים?

איך חוגגים את חג הפורים? מתי קוראים את מגילת אסתר, למי נותנים צדקה, איך שולחים מנות, ומה הכי חשוב לעשות בחג? כל מה שצריך לדעת על חג הפורים - בסרטון 'פורים - הסיפור האמיתי' של 'ערוץ יהדותון'.
0

שמן ששון מחבריך

ל"ג בעומר הופך בשנים האחרונות יותר ויותר מעוד חג שגרתי לחג לאומי שמקיף את רוב שכבות הציבור, החל ממדורות ל"ג בעומר שפרוסות בכל רחבי הארץ ומונות רבבות משתפים, וההמשך בעלייה המסורתית לציונו של הרשב"י במרון
0