אחרית הימים

לעשות למען הגאולה

ג' טבת התשע"ב | 29.12.11 00:00

שאלה

אני מתעניינת בנושא של מה אפשר עוד לעשות עכשיו כמה רגעים לפני שהמשיח מגיע ויש לי כמה שאלות ואשמח אם יענו לי עליהם. 1 קראתי שזמננו דומה לערב שבת, במה זה מתבטא? 2 האם זמננו חשוב אם כן למה? 3 האם אני כאדם פשוט וקטן יכולה להשפיע ולפעול להבאת הגאולה? 4 האם יש משהו עיקרי שהרבי אמר להוסיף בו בכדי לקרב את הגאולה ואם כן מהו? אשמח לקבל תשובה בהקדם. תודה

תשובה

1-2 זמננו דומה לערב שבת משום שהוא מקביל אליו ביחס לסך הכולל של העולם: העולם נועד ל6000 שנה שלאחריהם האלף השביעי שהוא רוחני יותר, מקביל לששת ימי המעשה ושבת. מכיוון שאנו עכשיו קרוב לסוף האלף השישי (ה`תשע"א - 5771), אנו למעשה מצויים בערב שבת לאחר חצות היום. המשמעות מבחינה מעשית - עלינו להתכונן ולהכין את עצמנו כראוי למצב הרוחני שיהיה תיכף ומיד בגאולה האמיתית והשלימה ובאלף השביעי 3 הרמב"ם כותב: לעולם יראה אדם העולם כאילו חציו זכאי וחציו חייב, עשה פעולה אחת הכריע את עצמו ואת כל העולם כולו לכף זכות וגרם לו ולהם תשועה והצלה הרבי מביא את זה פעמים רבות כדי להוכיח שבידיו של כל אחד אם רק ירצה להביא את הגאולה ע"י מעשה אחד קטן 4 - הרבי דיבר על התחזקות בענייני תורה ומצוות כהכנה לגאולה, הרבי הודיע שכל ענייני השליחות שכוללים השפעה על יהודים אחרים יהיו חדורים בהכנה לגאולה, והרבי גם דיבר על לימוד ענייני גאולה ומשיח כהכנה לגאולה. נוסיף לזה את עניין צדקה המקרבת את הגאולה, והתחזקות באהבת חינם, שמבטלת את סיבת הגלות שנבעה כתוצאה משנאת חינם.
שליחת שאלה לרב

גולשים יקרים,
על מנת שנשיב לשאלתכם לשביעות רצונכם, אנא מלאו את הטופס במלואו. אנו נשתדל להשיב לשאלתכם בהקדם האפשרי.

כותרות עיקריות

סיפורים
0

המעשה הוא העיקר - סיפור

לעיתים קרובות, יושבים חסידים ומתוועדים. המשפיע אינו מסתפק רק בהעברת מסרים, אלא מרבה לתבל אותם בסיפורים שונים, מהעבר וגם מההווה. מהי הסיבה לכך ? מדוע אינו מספיק להעביר את המסר עצמו ?
קראו עוד
קצרים
רוחניות
רוחניות