יהדות ומדע

התבודדות טוב או לא?

כ"ט ניסן התשע"ב | 21.04.12 00:00

שאלה

שלום לרב! רציתי לדעת האם התבודדות יום יומית יכלה לגרום לאדם להכלל באין סוף ברוך הוא?( תלישה מהמציאות ) שאלה נוספת. בגמרא כתוב שאסור לצאת יחידי בלילה ולמקומות כמו שדות ויערות... כי יש מזיקים... ורבי נחמן מברסלב מדגיש בספריו את המעלה הזו במיוחד בלילה ובשדה ולבד!? למי להקשיב? בריא לצאת בלילה או לא?

תשובה

ישנן שיטות רבות בעבודת ה`, למשל יש שיטת חבד , יש שיטת המקובלים, וישנה גם שיטת ברסלב. ההתבודדות הינה שיטת ברסלב ויש להם על מה לסמוך על רבם רבי נחמן מברסלב שהיה צדיק גדול ואדמור לחסידיו ואף נכד לבעל שם טוב, ומן הסתם היתה לו תשובה גם לשאלה הזו כיצד אין זה סותר למובא בגמרא שאין לצאת יחידי בלילה. עם זאת לא בהכרח ששיטה זו מתאימה לכל אחד, יתכן וצריך הכנה נפשית לפני כן, ויש לבדוק היטב לפני שניגשים לעסוק בשיטה זו. לעומת זאת אני יכול להמליץ לך על שיטת חב"ד המוכרת לי אישית, אין צורך בהתבודדויות, מדובר בעבודה יומיומית פשוטה שתכליתה התקרבות לבורא. תוכל להיעזר בספר התניא, ולהתייעץ עם חסיד חב"ד שידריך אותך בשיטת חב"ד בעבודת ה`. בברכת הצלחה.
שליחת שאלה לרב

גולשים יקרים,
על מנת שנשיב לשאלתכם לשביעות רצונכם, אנא מלאו את הטופס במלואו. אנו נשתדל להשיב לשאלתכם בהקדם האפשרי.

כותרות עיקריות

סיפורים
0

המעשה הוא העיקר - סיפור

לעיתים קרובות, יושבים חסידים ומתוועדים. המשפיע אינו מסתפק רק בהעברת מסרים, אלא מרבה לתבל אותם בסיפורים שונים, מהעבר וגם מההווה. מהי הסיבה לכך ? מדוע אינו מספיק להעביר את המסר עצמו ?
קראו עוד
קצרים
רוחניות
רוחניות