זוגיות

משמח אישתו - נדב כהן

לפני שאתה נכנס הביתה, למשל,תכבה את הטלפון, היא הרי רוצה שתהיה רק איתה (היא צודקת – כל היום היא חיכתה לך ..)

| א' שבט התשע"א | 06.01.11 | 00:00

פותחין בדבר  מלכות, מדברי הרבי:
..ועוד זאת על פי מה שכתוב כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם, הקירוב – כמובן ופשוט קירוב שעל פי תורה – ובכלל הנהגה בדרכי נועם מעורר (ופועל כנ"ל) בלב האדם, ואם תמיד שזקוקים לברכת השם ועל אחת כמה וכמה כשרואים שזקוקים לברכה מיוחדת, הרי הצינור והכלי לזה הוא לימוד התורה נגלה וחסידות והידור בקיום המצות, והרי ככל שיהיה המצב טוב בזה תמיד יש מקום להוסיף כיון שקשורים בהקב"ה שהוא אין סופי.

איגרות קודש כרך ט"ז, עמ` סה

היהודי הקדוש מפשיסחא היה פעם משובתי שבת אצל המגיד הקדוש מקוזניץ. בסעודת שבת שאלו המגיד: יהודי קדוש! יאמר נא לי מדוע אני מרגיש קדושה והארה ביום טוב שני של גלויות יותר מביום הראשון? השיבו היהודי: כשהבעל מתקוטט עם אשתו, ואחר כך מתפייסים, אז האהבה גדולה ביותר.
נשקו המגיד על מצחו, ואמר: - החייתני!

מתוך סיפורי חסידים – הרב זוין – מועדים, עמ` 296

הבית והחינוך זה לפי האישה, האישה היא עקרת הבית. עליך מוטל לדאוג שהיא תהיה שמחה.

אם תתן לה יחס מכבד ותשומת לב נכונה, אז, אפשר להגיד שאתה עושה את העבודה כמו שצריך ותראו פירות ברוכים. ולכן, קצת לפני סיום עוד כמה "טיפים" קטנים שכדאי להכניס למודעות:

לפני שאתה נכנס הביתה, למשל,תכבה את הטלפון, היא הרי רוצה שתהיה רק איתה (היא
צודקת – כל היום היא חיכתה לך ..)

רצוי שתחשוב יחד איתה על תעסוקה בשבילה במשך היום, עבודה, מבצעים, משהו.. ככה שתרגיש טוב עם עצמה ותשמח לשלוח אותך ל"כולל" בבוקר.  וכשאתה חוזר הביתה, כדאי שלא תיכנס רעב. כשגברים רעבים הם בד"כ עצבניים, לכן, דאג לאכול משהו בדרך הביתה.

דבר נוסף, כשיוצאים יחד לרחוב לטייל, גם אם פגשת חבר שלא ראית 20 שנה, אל תשכח שיצאת כרגע לטייל איתה ולא איתו. אם אתה, בכל זאת, חייב לדבר איתו אז תעצור לרגע ותסביר לה במה מדובר, אל תתן לה את ההרגשה שהיא פחות חשובה. ומענין לענין באותו ענין, כשאתם נוסעים יחד באוטו לא חייבים לעצור לטרמפיסטים – העוסק במצווה פטור ממצוות אחרות.

עוד דבר ראוי לתשומת ליבך, אם היא מתקשרת באמצע היום לדבר (במידה כמובן), תפנה לה את הזמן. ואם היא אומרת שכואב לה הראש או שמכונת הכביסה מקולקלת תדע שהיא לא מחפשת פיתרון אלא שהיא מתכוונת שהיא רוצה קצת יחס ולכן אל תציע לה פיתרון  (אבל כמובן תדאג לפיתרון טכני במקביל), אלא פשוט תתפנה מכל העיסוקים ותתייחס אליה כמו שצריך.

ובתחום המחמאות שהזכרנו כבר, תגרום לה להרגיש שהיא מקבלת ממך תשומת לב מיוחדת אם כשיושבים לאכול – תחמיא על כל מאכל בנפרד.

וכן, סוף מעשה במחשבה תחילה. כל דבר שמתכוננים אליו מראש מסתדר הרבה יותר בקלות. למשל: אם אתה אמור לנסוע מבית הכנסת ללימודים ונזכרת ששכחת משהו בבית ואתה רק רוצה להיכנס לקחת אותו ולצאת. אם תודיע לה מראש שאתה מגיע אבל אתה רק נכנס ויוצא היא תקבל את זה בשמחה. לעומת זאת, אם תיכנס בלי הודעה וישר תברח, היא עשויה לקחת  את זה קשה.

נסיים עם קצת הומור – וויכוחים זה כמו אקזמות ברגליים חושבים שרק נגרד עוד טיפה וזה יסתיים.אך, בפועל אם מתחילים זה נגרר שעתיים. כך גם בויכוח, חושבים שרק נאמר עוד מילה וזה יסתיים, ובפועל זה יכול לקחת שבועיים...

ועם כל זאת, חשוב שנזכור שכל אישה היא משהו מיוחד וייחודי בפני עצמו!

תשקיע זמן ומרץ להכיר את אשתך כיאות, לדעת מה הם הצרכים שלה, מה משמח אותה, מה עושה לה טוב, ותספק לה את הצרכים האלו.

 

הרב נדב כהן - אסנט צפת

פייסבוק מייל

כותרות עיקריות

סיפורים
0

המעשה הוא העיקר - סיפור

לעיתים קרובות, יושבים חסידים ומתוועדים. המשפיע אינו מסתפק רק בהעברת מסרים, אלא מרבה לתבל אותם בסיפורים שונים, מהעבר וגם מההווה. מהי הסיבה לכך ? מדוע אינו מספיק להעביר את המסר עצמו ?
קראו עוד
קצרים
רוחניות
רוחניות